Akademia Sztuki

Kurs podstawowy:

Akademia prowadzi kursy dla wszystkich chcących nauczyć się rysować, bądź poszerzyć swoje umiejętności w tej dziedzinie sztuki. Kurs przeznaczony dla młodzieży. Zapraszamy również osoby zainteresowane zajęciami hobbystycznymi. W programie kursów uwzględniono m.in. następujące zagadnienia:

-Poznajemy materiały do techniki malarstwa i rysunku
-Poznajemy różne sposoby szkicowania
-Kompozycja
-Perspektywa i sztuki perspektywiczne
-Światło i kontrast
-Rysunek światłocieniowy
-Rysowanie głębi
-Tło w martwej naturze
-Rysunek linearny
-Rysunek modularny

Przekażemy Ci niezbędne wskazówki, które uczynią twój rysunek profesjonalnym. Udział w kursie to niezastąpiona praktyka, sprawdzenie i podszkolenie wiedzy które przynosi niesamowity efekt.
Ćwiczenia rysunkowe odbywają się pod kierunkiem absolwentów Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy w trakcie trwania zajęć udzielają indywidualnych korekt.

Kurs rozszerzony:

Wszyscy uczniowie rozpoczynają naukę od elementarnych zasad perspektywy, technik rysunkowych oraz kompozycji. Następnie program nauki jest dostosowywany w zależności od wybranego przez ucznia kierunku studiów, bądź indywidualnych preferencji. Każde zajęcia zaczynają się wprowadzeniem do ćwiczenia i wyjaśnieniem problematyki zadania. W czasie zajęć przeprowadzane są wielokrotne korekty dotyczące wszystkich aspektów wykonywanego rysunku (kompozycji, grafiki, konstrukcji, itp.).

Nasi nauczyciele to zespół czynnych zawodowo artystów, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Program kursu skierowany jest przede wszystkim do osób przygotowujących się do egzaminu na studia, na kierunkach artystycznych, oraz do egzaminów do liceów plastycznych. Obejmuje ćwiczenia rysunkowe dotyczące w szczególności martwej natury oraz studium postaci. Celem prowadzących jest przygotowanie kursanta do samodzielnego rozwiązywania problemów plastycznych w oparciu o poznane techniki rysunkowe oraz zasady kompozycji. W programie kursów uwzględniono następujące zagadnienia:

-Podstawy rysunku

-Linie i cieniowanie w rysunku-umiejętność konstruowania podstawowych brył geometrycznych

-Światło i cień w rysunku

-Rysunek perspektywiczny

-Studium postaci, zagadnienia anatomiczne

Jest to ramowy plan, kursanci którzy zapiszą się na kurs otrzymają pełny wykaz zagadnień.

Ćwiczenia rysunkowe odbywają się pod kierunkiem prowadzącego, który w trakcie trwania zajęć udziela indywidualnych korekt. Kursanci uczęszczający na kurs rozszerzony mają możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć w tygodniu oraz wykładów z historii sztuki, prowadzoncyh z Henrykiem Drzewieckim, wykładowcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koninie.

Kurs dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym:

Na zajęciach w ramach Akademii Sztuki dzieci poprzez naukę i zabawę poznają możliwości środków plastycznego wyrazu takich jak: punkt, linia, plama. Dowiedzą się jak dzięki nim zbudować przestrzeń na dwuwymiarowej powierzchni kartki, jak stworzyć nastrój w rysunku. Odkryją również radość płynącą z obcowania z plamą barwną. Nauczą się mieszać kolory i odczują siłę ich oddziaływania na uczucia i nastrój. Inspiracje do wyrażania swojego bogatego i niepowtarzalnego świata wewnętrznego będą czerpać z wyobraźni, która pobudzana będzie podczas zajęć muzyką i bajką oraz natury poprzez obserwację: przedmiotów, postaci, elementów pejzażu.

Zajęcia trwają 1,5 godziny zegarowej.

Teatrzyk kukiełkowy

We wtorki w godzinach popołudniowych prowadzimy spotkania dla dzieci w wieku od 4 lat, a na nich teatrzyk kukiełkowy oraz zabawy plastyczne w różnej formie na każdych zajęciach.